Ryanair letenky

19.02.2018


letecká společnost Ryanair online letenky
Největší evropská low cost letecká společnost Rynair.

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair, založena irskou rodinou Ryanů v roce 1985, se stala první lowcostovou leteckou společností v Evropě, kdy jí za vzor sloužil obchodní model amerických Southwest Airlines. První linka Ryanairu byla z Waterfordu do Londýna a během prvního roku zvládl Ryanair na této trase odbavit 5 000 lidí. O rok později už přibyla trasa z Dublinu do Londýna a samozřejmě i nárůst odbavených pasážerů. V roce 1987 už Ryanair přepravil 300 000 klientů a nabízel 17 linek v Irsku a Velké Británii.

lowcost Ryanair letenky levně V roce 1997 pak Ryanair vyrazil z Velké Británie se svými letadly i do dalších částí Evropy a zahájil lety do Stockholmu, Osla, Bruselu, Paříže a Frankfurtu nad Mohanem.

Ryanair také už létá i z České republiky a to z brněnského letiště Tuřany i z pražské Ruzyně. Z Brna se můžete s Ryanairem vydat do Londýna na letiště Stansted a do španělské Girony nedaleko Barcelony. Z Prahy od podzimu 2007 létá Ryanair na své kmenové letiště v Dublinu.

Dnes Ryanair patří mezi největší nízkonákladové aerolinie v Evropě a také největší low cost letecké společnosti na světě. Svádí velký konkurenční boj především s leteckou společností EasyJet. Na Ryanairu jeho příznivci oceňují samozřejmě nízké ceny letenek, avšak i oni dodávají, že je nutné platit takřka za vše ostatní, takže se lety s touto leteckou společností mohou někdy prodražit. Na druhou stranu je každého volba, kolik si toho na cesty bere a za co je ochoten platit či ne.

ONLINE REZERVACE LETENEK
Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR) Rezervace letenek
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)Ryanair letenky levné letenky online

Online Letenky

levné letenky online 
Ryanair letenky

Online letenky nejlevnější letenky na internetu online. Více ...

Články


Click4Sky

Sky Europe

Smart Wings

Ryan Air

Letecká přeprava

Roth Cargo nabízí službu letecký přeprava zvířat a letecká doprava.

Ubytování v soukromí

Chorvatsko levné apartmány s kontakty přímo na majitele

Apartmány Chorvatsko

levné ubytování v Chorvatsku

Click4Sky letenky